PZU884LS-B30-QYL
DigiKey Part Number
1727-PZU884LS-B30-QYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PZU884LS-B30-QYL
Description
DIODE ZENER 30V 365MW DFN1006BD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 30 V 365 mW ±2% Surface Mount DFN1006BD-2
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 23 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Series
Operating Temperature
150°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±2%
Package / Case
Power - Max
365 mW
Supplier Device Package
DFN1006BD-2
Impedance (Max) (Zzt)
40 Ohms