PZU8.2B2A,115 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Nexperia USA Inc.
In Stock: 100
Datasheet
Similar
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Zener Diode 8.2 V 320 mW ±2% Surface Mount SOD-323