PTVS28VZ1UPCZ
DigiKey Part Number
1727-PTVS28VZ1UPCZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PTVS28VZ1UPCZCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PTVS28VZ1UPCZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTVS28VZ1UPCZ
Description
PTVS28VZ1UPC/SOD1610/DFN1610-2
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.5V (Typ) Clamp 30A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1610-2
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
30A (8/20µs)
Capacitance @ Frequency
190pF @ 1MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V (Max)
Package / Case
2-UDFN
Voltage - Breakdown (Min)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.5V (Typ)