PSMN017-30BL,118
DigiKey Part Number
1727-7128-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSMN017-30BL,118
Description
MOSFET N-CH 30V 32A D2PAK
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 30 V 32A (Tc) 47W (Tc) Surface Mount D2PAK
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.15V @ 1mA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
10.7 nC @ 10 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Obsolete
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
552 pF @ 15 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
47W (Tc)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
D2PAK
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
17mOhm @ 10A, 10V