PESD3V3S4UD,115
DigiKey Part Number
1727-3927-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-3927-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-3927-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD3V3S4UD,115
Description
TVS DIODE 3.3VWM 12VC 6TSOP
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V Clamp 20A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 6-TSOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PESD3V3S4UD,115 Models
Mfr
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
215pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Automotive
Unidirectional Channels
4
Qualification
AEC-Q100
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
5.3V
Package / Case
SC-74, SOT-457
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20A (8/20µs)
Base Product Number
Power - Peak Pulse
200W