PESD30VF1BLYL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Texas Instruments
In Stock: 9,277
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 18,400
Datasheet
23V Clamp 16A Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2
PESD30VF1BLYL
DigiKey Part Number
1727-PESD30VF1BLYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD30VF1BLYLCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD30VF1BLYLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD30VF1BLYL
Description
TVS DIODE 30VWM 23VC DFN1006-2
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Applications
General Purpose
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
0.27pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
31V
Package / Case
SOD-882
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16A