PESD12VL1BA,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PESD12VL1BA,115 |
Description | TVS DIODE 12VWM 37VC SOD323 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 37V Clamp 5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PESD12VL1BA,115 Models |
Category | Power - Peak Pulse 200W |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Discontinued at DigiKey | Capacitance @ Frequency 19pF @ 1MHz |
Type Zener | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TA) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max) | Package / Case SC-76, SOD-323 |
Voltage - Breakdown (Min) 14.2V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 37V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs) |