PBLS4004Y,115 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 1,889
Datasheet
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP 50V, 40V 100mA, 500mA 300MHz 300mW Surface Mount 6-TSSOP
PBLS4004Y,115
DigiKey Part Number
1727-5701-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBLS4004Y,115
Detailed Description
EDA/CAD Models
PBLS4004Y,115 Models
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
60 @ 5mA, 5V / 150 @ 100mA, 2V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
150mV @ 500µA, 10mA / 350mV @ 50mA, 500mA
Frequency - Transition
300MHz
Power - Max
300mW
Current - Collector (Ic) (Max)
100mA, 500mA
50V, 40V
Resistor - Base (R1)
22kOhms
Resistor - Emitter Base (R2)
22kOhms