BZX84W-B7V5X | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZX84W-B7V5X |
Description | DIODE ZENER 7.5V 275MW SOT323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 7.5 V 275 mW ±2% Surface Mount SOT-323 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BZX84W-B7V5X Models |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 5 V |
Series | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±2% | Supplier Device Package SOT-323 |
Power - Max 275 mW | Base Product Number |