BZX84J-B3V3,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZX84J-B3V3,115 |
Description | DIODE ZENER 3.3V 550MW SOD323F |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 3.3 V 550 mW ±2% Surface Mount SOD-323F |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA |
Mfr | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |
Tolerance ±2% | Package / Case |
Power - Max 550 mW | Supplier Device Package SOD-323F |
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms | Base Product Number |
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V |