BZX84-C3V6,215 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Direct
onsemi
In Stock: 28,271
Datasheet
Similar
Similar
Diotec Semiconductor
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
MCC (Micro Commercial Components)
In Stock: 625
Panjit International Inc.
Comchip Technology
Zener Diode 3.6 V 250 mW ±5% Surface Mount TO-236AB