BZX84-B27,235 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
MCC (Micro Commercial Components)
In Stock: 0
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 4,293
Datasheet
Texas Instruments
onsemi
Zener Diode 27 V 250 mW ±2% Surface Mount TO-236AB