BZX84-B15,215 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
In Stock: 16
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
In Stock: 0
MCC (Micro Commercial Components)
onsemi
Texas Instruments
In Stock: 434
In Stock: 68
Zener Diode 15 V 250 mW ±2% Surface Mount TO-236AB