BZX79-B15,113 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode 15 V 400 mW ±2% Through Hole ALF2
BZX79-B15,113
DigiKey Part Number
1727-2650-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-2650-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX79-B15,113
Description
DIODE ZENER 15V 400MW ALF2
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 10.5 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C (TJ)
Tolerance
±2%
Power - Max
400 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms