BZX585-B8V2,115 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 10,127
Datasheet
Similar
MCC (Micro Commercial Components)
In Stock: 19,873
Datasheet
Taiwan Semiconductor Corporation
Comchip Technology
Diodes Incorporated
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
onsemi
onsemi
In Stock: 214
Zener Diode 8.2 V 300 mW ±2% Surface Mount SOD-523