BZX585-B5V6,115 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 36,205
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 94,373
Datasheet
Similar
Comchip Technology
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
onsemi
In Stock: 197
In Stock: 8
Zener Diode 5.6 V 300 mW ±2% Surface Mount SOD-523