BZX384-A13X is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 7,260
Datasheet
Zener Diode 13 V 300 mW ±1% Surface Mount SOD-323
PESD15VL1BA,115
BZX384-A13X
DigiKey Part Number
1727-BZX384-A13XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX384-A13X
Description
DIODE ZENER 13V 300MW SOD323
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
10 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±1%
Power - Max
300 mW