BZV85-C39,113 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZV85-C39,113 |
Description | DIODE ZENER 39V 1.3W DO41 |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 39 V 1.3 W ±5% Through Hole DO-41 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BZV85-C39,113 Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 27 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 50 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -65°C ~ 200°C |
Part Status Active | Mounting Type Through Hole |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package DO-41 |
Power - Max 1.3 W | Base Product Number |
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms |