BZT52H-C13,115 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 37
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 5,761
Zener Diode 13 V 375 mW ±5% Surface Mount SOD-123F
BZT52H-C13,115
DigiKey Part Number
1727-3592-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52H-C13,115
Description
DIODE ZENER 13V 375MW SOD123F
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
10 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOD-123F
Power - Max
375 mW