BZT52H-C11,115 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 5,397
Datasheet
Similar
MCC (Micro Commercial Components)
In Stock: 4,437
Datasheet
onsemi
onsemi
Zener Diode 11 V 375 mW ±5% Surface Mount SOD-123F
BZT52H-C11,115
DigiKey Part Number
1727-BZT52H-C11,115TR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-BZT52H-C11,115CT-ND - Cut Tape (CT)
1727-BZT52H-C11,115DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52H-C11,115
Description
DIODE ZENER 11V 375MW SOD123F
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
10 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOD-123F
Power - Max
375 mW