BZT52-B7V5X is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 2,997
Datasheet
Zener Diode 7.5 V 590 mW ±2% Surface Mount SOD-123