BAS70-07S,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BAS70-07S,115 |
Description | DIODE ARR SCHOTT 70V 70MA 6TSSOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 2 Independent 70 V 70mA (DC) Surface Mount 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BAS70-07S,115 Models |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA |
Manufacturer Nexperia USA Inc. | Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 70 V |
Part Status Active | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Diode Configuration 2 Independent | Mounting Type Surface Mount |
Technology Schottky | Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V | Supplier Device Package 6-TSSOP |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 70mA (DC) | Base Product Number |