SG101N-915
DigiKey Part Number
730-1012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG101N-915
Description
RF ANT 915MHZ WHIP STR N CONN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Straight N Type Bracket Mount
Category
Antenna Type
Whip, Straight
Manufacturer
Nearson Inc.
Number of Bands
1
Packaging
Bulk
VSWR
2
Part Status
Active
Gain
5dBi
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Termination
N Type
Frequency (Center/Band)
915MHz
Mounting Type
Bracket Mount
Frequency Range
902MHz ~ 928MHz