NT2520SA-26.000000MHZ-A1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NT2520SA-26.000000MHZ-A1 |
Description | XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ SNWV |
Customer Reference | |
Detailed Description | 26 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 2.4V 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 2.4V |
Mfr | Frequency Stability ±2.5ppm |
Series | Operating Temperature -30°C ~ 75°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 1.1mA |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |