NSC5391B-125M
DigiKey Part Number
644-NSC5391B-125MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-NSC5391B-125MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-NSC5391B-125MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSC5391B-125M
Description
OSC XO 125MHZ LVDS 3.3V SMD
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
40mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q100, AEC-Q200
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)