MU00526-32.768K
DigiKey Part Number
644-MU00526-32.768KTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-MU00526-32.768KCT-ND - Cut Tape (CT)
644-MU00526-32.768KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MU00526-32.768K
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Detailed Description
32.768 kHz Crystal 12.5pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Load Capacitance
12.5pF
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms