MYS-7Z010-V2-0E1D-667-C
MYS-7Z010-V2-0E1D-667-C
MYS-7Z010-V2-0E1D-667-C
DigiKey Part Number
3309-MYS-7Z010-V2-0E1D-667-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MYS-7Z010-V2-0E1D-667-C
Description
Zynq-7010 SBC, Z-turn Kit V2
Customer Reference
Detailed Description
- Embedded Module ARM® Cortex®-A9 667MHz
Category
Module/Board Type
MPU, FPGA
Manufacturer
MYIR Tech Limited
Core Processor
ARM® Cortex®-A9
Packaging
Bulk
Speed
667MHz
Part Status
Active
Size / Dimension
4.016" x 2.480" (102.00mm x 63.00mm)