RDE5C1H223J1M1H03A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 579
Datasheet
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 1,840
Direct
TDK
TDK
In Stock: 905
In Stock: 460
In Stock: 152
0.022 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
RDE5C1H223J1M1H03A
DigiKey Part Number
490-8998-1-ND - Cut Tape (CT)
490-8998-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDE5C1H223J1M1H03A
Description
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RDE5C1H223J1M1H03A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.177" L x 0.124" W (4.50mm x 3.15mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)