PLT10HH450180PNL
DigiKey Part Number
490-12822-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-12822-1-ND - Cut Tape (CT)
490-12822-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLT10HH450180PNL
Description
CMC 18A 2LN 45 OHM SMD AEC-Q200
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 45 Ohms @ 10 MHz 18A DCR 1.8mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PLT10HH450180PNL Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.8mOhm
Voltage Rating - DC
300V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.508" L x 0.358" W (12.90mm x 9.10mm)
Height (Max)
0.370" (9.40mm)
Impedance @ Frequency
45 Ohms @ 10 MHz
Current Rating (Max)
18A