GRM32MR71H104KA01L | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 490-11655-2-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM32MR71H104KA01L |
Description | CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM32MR71H104KA01L Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) | Mounting Type |
Part Status Obsolete | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.049" (1.25mm) |