GRM155R61A474KE15J | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM155R61A474KE15J |
Description | CAP CER 0.47UF 10V X5R 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.47 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM155R61A474KE15J Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |