GCM1885C2A8R2DA16D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GCM1885C2A8R2DA16D |
Description | CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.2 pF ±0.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GCM1885C2A8R2DA16D Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±0.5pF | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |