GCM033R71E471KA03D
DigiKey Part Number
490-17744-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-17744-1-ND - Cut Tape (CT)
490-17744-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM033R71E471KA03D
Description
CAP CER 470PF 25V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GCM033R71E471KA03D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)