DFE2MCAHR47MJ0L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DFE2MCAHR47MJ0L |
Description | FIXED IND 470NH 3.5A 33 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.5 A 33mOhm Max 0806 (2016 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 33mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 3.6A | Base Product Number |