DFE252012PD-1R5M=P2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DFE252012PD-1R5M=P2 |
Description | FIXED IND 1.5UH 2.6A 60 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.6 A 60mOhm Max 1008 (2520 Metric) Flat Wire |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DFE252012PD-1R5M=P2 Models |
Category | DC Resistance (DCR) 60mOhm Max |
Mfr | Ratings AEC-Q200 |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Part Status Active | Features Flat Wire |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1008 (2520 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 2520 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 3.3A | Base Product Number |