BLM18HE152SN1D
DigiKey Part Number
490-5216-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5216-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5216-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18HE152SN1D
Description
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 500mA 500mOhm
EDA/CAD Models
BLM18HE152SN1D Models
Category
Current Rating (Max)
500mA
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
1.5 kOhms @ 100 MHz