LMF320-23B12 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
DComponents
In Stock: 1
Datasheet
Similar
DComponents
In Stock: 0
Datasheet
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 329
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 0
In Stock: 93
Delta Electronics
In Stock: 27
In Stock: 46
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC Input
MORNSUN 305RAC AC-DC Converter - Reliable under All Conditions
LMF320-23B12
DigiKey Part Number
2725-LMF320-23B12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMF320-23B12
Description
AC/DC CONVERTER 12V 320W
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power (Watts)
Manufacturer
Mornsun America, LLC
Applications
ITE (Commercial)
Series
Voltage - Isolation
4 kV
Packaging
Box
Efficiency
86.5%
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Type
Enclosed
Features
Adjustable Output, PFC
Number of Outputs
1
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Input
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Size / Dimension
8.47" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)
Voltage - Output 1
12V
Standard Number
Current - Output 1
26.7 A