MK-262-021-435-000R is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
21 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
MK-262-021-435-000R
DigiKey Part Number
4134-MK-262-021-435-000R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MK-262-021-435-000R
Description
CONN MICRO-D RCPT 21POS R/A SLDR
Detailed Description
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C