T54EE476M035ESA070 | |
|---|---|
Manufacturer | Mitsubishi Electric Europe B.V. |
Manufacturer Product Number | T54EE476M035ESA070 |
Description | CAP TANT POLY 47UF 35V 2917 |
Manufacturer Standard Lead Time | 43 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 2917 (7343 Metric) 70mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T54EE476M035ESA070 Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 70mOhm @ 100kHz |
Manufacturer Mitsubishi Electric Europe B.V. | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Capacitance 47 µF | Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code EE |
Voltage - Rated 35 V | Ratings COTS |