MSR7820-033CW
DigiKey Part Number
5943-MSR7820-033CW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSR7820-033CW
Description
DC/DC,2000MA,36V IN,3.3V OUT,NON
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 2A - Input
Category
Current - Output (Max)
2A
Mfr
Applications
Industrial, ITE (Commercial)
Series
Features
Regulated Output, SCP
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Efficiency
89%
Type
Non-Isolated PoL Module
Size / Dimension
0.45" L x 0.35" W x 0.69" H (11.5mm x 9.0mm x 17.5mm)