15KPA18CE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 1
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Similar
MCC (Micro Commercial Components)
Comchip Technology
Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA18CE3/TR13
DigiKey Part Number
15KPA18CE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA18CE3/TR13
Description
TVS DIODE 18VWM P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
18.95V