OV-7604-C7-32.768KHZ-20PPM-TA-QC
DigiKey Part Number
2195-OV-7604-C7-32.768KHZ-20PPM-TA-QCTR-ND - Tape & Reel (TR)
2195-OV-7604-C7-32.768KHZ-20PPM-TA-QCCT-ND - Cut Tape (CT)
2195-OV-7604-C7-32.768KHZ-20PPM-TA-QCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.2V ~ 5.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
OV-7604-C7-32.768KHZ-20PPM-TA-QC Models
Category
Voltage - Supply
1.2V ~ 5.5V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm @ 25°C
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
0.5µA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x1.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)