CM8V-T1A-100.000KHZ-9PF-100PPM-TA-QC
DigiKey Part Number
2195-CM8V-T1A-100.000KHZ-9PF-100PPM-TA-QCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 100.0000KHZ 9PF SMD
Detailed Description
100 kHz ±100ppm Crystal 9pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
CM8V-T1A-100.000KHZ-9PF-100PPM-TA-QC Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
100 kHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±100ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
9pF