CM7V-T1A-LOW-ESR-32.768KHZ-7PF-10-TB-QA
DigiKey Part Number
2195-CM7VT1ALOWESR32.768KHZ7PF10TBQATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±10ppm Crystal 7pF 50 kOhms 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM7V-T1A-LOW-ESR-32.768KHZ-7PF-10-TB-QA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency Tolerance
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Load Capacitance
7pF
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)