CM7V-T1A-32.768KHZ-7PF-10PPM-TA-QC
DigiKey Part Number
2195-CM7V-T1A-32.768KHZ-7PF-10PPM-TA-QCTR-ND - Tape & Reel (TR)
2195-CM7V-T1A-32.768KHZ-7PF-10PPM-TA-QCCT-ND - Cut Tape (CT)
2195-CM7V-T1A-32.768KHZ-7PF-10PPM-TA-QCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Detailed Description
32.768 kHz ±10ppm Crystal 7pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
CM7V-T1A-32.768KHZ-7PF-10PPM-TA-QC Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Load Capacitance
7pF