CM7V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TB-QA
DigiKey Part Number
2195-CM7V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TB-QATR-ND - Tape & Reel (TR)
2195-CM7V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TB-QACT-ND - Cut Tape (CT)
2195-CM7V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TB-QADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
CM7V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TB-QA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
32.768 kHz
Frequency Tolerance
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Load Capacitance
12.5pF
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)