CM7V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-10PPM-TB-QC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Micro Crystal AG
In Stock: 0
Datasheet
32.768 kHz ±10ppm Crystal 12.5pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
CM7V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-10PPM-TB-QC
DigiKey Part Number
2195-CM7V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-10PPM-TB-QCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CM7V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-10PPM-TB-QC Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Load Capacitance
12.5pF