CC7V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TC-QC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Micro Crystal AG
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Micro Crystal AG
In Stock: 0
Datasheet
Similar
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
CC7V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TC-QC
DigiKey Part Number
2195-CC7V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TC-QCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC7V-T1A-32.768KHZ-12.5PF-20PPM-TC-QC Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
12.5pF