CC4V-T1A-32.768KHZ-9PF-20PPM-TA-QC
DigiKey Part Number
2195-CC4V-T1A-32.768KHZ-9PF-20PPM-TA-QCTR-ND - Tape & Reel (TR)
2195-CC4V-T1A-32.768KHZ-9PF-20PPM-TA-QCCT-ND - Cut Tape (CT)
2195-CC4V-T1A-32.768KHZ-9PF-20PPM-TA-QCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 65 kOhms 2-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
CC4V-T1A-32.768KHZ-9PF-20PPM-TA-QC Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
65 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.075" W (5.00mm x 1.90mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
9pF