Image for 151P1JAJA20E is not available
151P1JAJA20E
DigiKey Part Number
1849-151P1JAJA20E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
151P1JAJA20E
Description
OPDAT PATCH CORD LC-D APC/LC-D A
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Fiber Optic LC/APC Duplex To LC/APC Duplex 9/125 6.6' (2.0m)
Category
Length - Overall
6.6' (2.0m)
Manufacturer
METZ CONNECT USA Inc.
Type
Singlemode, Duplex, OS2
Packaging
Bulk
Bend Radius
15mm
Part Status
Active
Color - Cable
Yellow
1st Connector
LC/APC Duplex
Color - Connectors
Green
2nd Connector
LC/APC Duplex
Insertion Loss
0.30dB
Cable Diameter
0.08" (2.0mm), 0.17" (4.2mm)
Jacket (Insulation) Material
Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
Cable Type
Fiber Patch
Return Loss
50dB
Fiber Type
9/125
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C